wynajem rusztowań Kostrzyn Słubice Niemcy

Kiedy wymagane jest rusztowanie?

Krótką odpowiedzią na pytanie, kiedy potrzebne jest rusztowanie, jest sytuacja, gdy dokładna ocena ryzyka wykaże, że jest to konieczne. Ocena ryzyka musi być przeprowadzana zgodnie z prawem na każdym stanowisku, na którym pracownicy pracują na wysokości. Nie jest to wymóg prawny, gdy osoba wykonuje pracę prywatnie, ale rozsądne jest traktowanie bezpieczeństwa poważnie.Pracownicy pracujący na wysokości (co nie jest jasno zdefiniowane) muszą podlegać ochronie. W przypadku prac o niskim ryzyku, takich jak drobne naprawy dachu w domu mieszkalnym, użycie drabiny można uznać za bezpieczne, jednak zawsze zalecamy korzystanie z rusztowania lub platformy roboczej ze względów BHP, aby zwiększyć stabilność i zmniejszyć ryzyko wypadku. Jeśli planujesz pracować na wysokości przez długi czas , wtedy konieczne jest użycie odpowiednio zaprojektowany system rusztowań.

wynajem rusztowań Kostrzyn Słubice Niemcy

 

Jeśli potrzebujemy pomocy w pracy na wysokościach do celów własnych, i będzie to raczej jednorazowa sytuacja- możemy zdecydować się na wynajem. Nawet jeśli uważamy, że drabina wystarczy, warto mieć na oku inne rozwiązanie. Każdy budynek, który jest budowany, wyburzany lub w znacznym stopniu naprawiany, prawdopodobnie będzie wymagał rusztowania. Rozmiar nie ma znaczenia, ani czy jest to komercyjny, domowy czy publiczny.

Stawiajmy przede wszystkim na bezpieczeństwo. Przed nami stoją różnorodne rozwiązania i pomoce od fachowców. Nie próbujmy oszczędzać na życiu i zdrowiu. Nie bójmy się, i nie idźmy drogą półśrodków.