rusztowania Kostrzyn

Rusztowania – kupno czy wynajem?

Rusztowanie jest kluczowym elementem każdego projektu. Niezależnie czy mówimy o planach mieszkalnych, komercyjnych czy nawet majsterkowaniu. 

 

Wynajem rusztowań w przeciwieństwie do kupowania ma wiele zalet. Kiedy wynajmujesz sprzęt, firma rusztowaniowa przetransportuje je do wymaganej lokalizacji oraz postawi i zamontuje je za Ciebie. Kupując rusztowanie, musisz posiadać kwalifikacje do wznoszenia i montażu rusztowań. Najem jest również znacznie tańszy niż zakup, zwłaszcza jeśli jest to krótkoterminowy projekt, trwający trzy miesiące lub krócej. Koszty kupna obejmują nie tylko sam sprzęt, ale także transport i składowanie rusztowania, co może znacznie zawyżyć ceny zakupu. Ponadto wynajęcie rusztowania jest lepszą opcją, jeśli konstrukcja ma dziwny kształt lub potrzebne jest rusztowanie niestandardowe ze względu na złożoność projektu. Zaleca się również, aby wynajmować rusztowanie, jeśli wysokość projektu przekracza sześć metrów.

 

Nie ma wątpliwości, że zakup rusztowań jest najbardziej realną opcją dla większych firm budowlanych, które każdego roku pracują przy wielu projektach. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka kwestii. Transport i przechowywanie rusztowań w bezpiecznym obiekcie zwiększa koszty zakupu rusztowań, dlatego należy przeprowadzać regularną konserwację, aby zapewnić bezpieczeństwo. Kupno rusztowania oznacza, że jest ono dostępne zawsze, kiedy go potrzebujesz, i nie musisz tracić czasu na szukanie najlepszych cen i przeglądanie warunków najmu, zwłaszcza jeśli liczy się czas. Ponadto, jeśli realizacja projektu budowlanego ma potrwać dłużej niż trzy miesiące, zaleca się jednak zakup.

W przypadku projektów, które mają mniej niż sześć metrów wysokości, kupno jest również najlepszą opcją, ponieważ zazwyczaj ten typ rusztowania jest wszechstronny i można go używać w różnych projektach. Należy jednak pamiętać, że do montażu i demontażu rusztowania potrzebny będzie wykwalifikowany personel, a ponadto wdrożony zostanie skuteczny program bezpieczeństwa. Ponadto kupno wychodzi drożej niż wynajem, więc musisz upewnić się, że jest to dla Ciebie opłacalne, a koszty zakupu rusztowania mieszczą się w Twoim budżecie.